HAKİM KONAKLARI

Proje Türü : Mesken+Ticari
Başlangıç Tarihi : 01.03.2011
Proje Yeri : Selçuklu-KONYA
İnşaat Alanı : 110.000 m2
Bitiş Tarihi : 30.06.2013
Blok – Daire : 29 BLOK, 378 DAİRE, 8 İŞYERİ

KABA YAPI İLE İLGİLİ BİLGİLER
• Binalarımız betonarme karkas olup çelik kalıpla imalat yapılmaktadır. Zemin etüdüne göre hesaplanarak radye temel olacaktır. Bina bodrum perdelerine dıştan su yalıtımı yapılacaktır.
• Dış duvarlar, ısı yalıtım hesabını sağlamak için 25 cm kalınlıkta gazbeton, iç duvarlar tuğla duvar olacaktır.

İNCE YAPI İLE İLGİLİ BİLGİLER
GENEL ALANLAR:
• Lobi alanlarında zeminler mermer, duvarlarda dekoratif amaçlı mermer ve ahşap kaplamalar, tavanda dekoratif alçıpan asma tavanlar yapılacaktır.
• Apartman holleri ve merdivenlerde zeminler mermer, duvar ve tavanlar alçı sıva üstü plastik boya olacaktır. Fotoselli ve şarjlı aydınlatma yapılacaktır.
• Asansör kenarları mermer kaplama yapılacaktır.
• Tesisat şaftları kapakları ahşap olacaktır.

DAİRELER İÇİN GENEL BİLGİLER:
KAPILAR:
Daire içi kapılar MDF üzeri ahşap kaplamalı olacaktır. Daire giriş kapıları çelik kapı yapılacaktır.
DOĞRAMALAR:
Tüm pencereler folyo kaplı renkli PVC’den imal edilecek olup, ısıcam kullanılacaktır.
YALITIM:
Daireler arasında ısı ve ses geçişlerini engellemek amacıyla duvar ve zeminlerde yalıtım yapılacaktır.
TESİSATLAR:
Tüm daireler merkezi sistemli yerden ısıtma ile ısıtılacaktır. Kalorimetre sistemi ile dairelerin ısıtma ve sıcak su kullanımı ölçümü yapılacaktır. Mutfağa doğalgaz tesisatı yapılacaktır. Mekanik tesisatta kullanılacak tüm malzemeler TSE onaylı olacaktır.
Dairelerde projesine uygun şekilde balkonlar da dâhil olmak üzere elektrik, televizyon ve telefon tesisatı döşenecektir. Elektrik saatleri merkezi bir mekânda toplanacaktır. Ortak alanların enerji temini için jeneratör koyulacaktır.

DAİRELER:
ANTRE VE KORİDOR:
Zemin: 1. Sınıf seramik kaplama (Kütahya Seramik) ve ahşap süpürgelik
Duvar: Alçı sıva üzeri vinil duvar kağıdı, vestiyer dolabı, çamaşır makinası dolabı
Tavan: Dekoratif alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
SALON:
Zemin: Laminant parke
Duvar: Alçı sıva üzeri Vinil duvar kağıdı
Tavan: Dekoratif alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
OTURMA ODASI:
Zemin: Laminant parke
Duvar: Alçı sıva üzeri Vinil duvar kağıdı
Tavan: Dekoratif alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
MUTFAK:
Zemin: 1. Sınıf seramik kaplama (Kütahya Seramik) ve ahşap süpürgelik
Duvar: Alçı sıva üzeri Vinil duvar kağıdı, tezgah arası 1. Sınıf seramik kaplama
Tavan: Alçı sıva üzeri plastik boya, Alçıpan asmatavan perde bandı
Mutfak bolabı: Suntalam gövdeli, membran ya da akrilik kapaklı mutfak dolabı yapılacaktır. Tezgah çimstone olacaktır. Ankastre ürün olarak set üstü ocak, fırın, davlumbaz (Arçelik, Siemens, Franke veya muadili marka) koyulacaktır.
EBEVEYN YATAK ODASI:
Zemin: Laminant parke
Duvar: Alçı sıva üzeri Vinil duvar kağıdı
Tavan: Alçı sıva üzeri plastik boya, Alçıpan asmatavan perde bandı
ÇOCUK YATAK ODALARI:
Zemin: Laminant parke
Duvar: Alçı sıva üzeri Vinil duvar kağıdı
Tavan: Alçı sıva üzeri plastik boya, Alçıpan asmatavan perde bandı
GENEL BANYO:
Zemin: 1. Sınıf seramik döşeme (Kütahya Seramik)
Duvar: 1. Sınıf seramik kaplama (Kütahya Seramik)
Tavan: Yeşil Alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
Vitrifiye: Hilton lavabo, hidromasajlı küvet ve duşakabin, gömme rezervuarlı klozet
EBEVEYN BANYO:
Zemin: 1. Sınıf seramik döşeme (Kütahya Seramik)
Duvar: 1. Sınıf seramik kaplama (Kütahya Seramik)
Tavan: Yeşil Alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
Vitrifiye: lavabo, duş teknesi ve duşakabin, gömme rezervuarlı klozet
LAVABO VE WC:
Zemin: 1. Sınıf seramik döşeme (Kütahya Seramik)
Duvar: 1. Sınıf seramik kaplama (Kütahya Seramik)
Tavan: Alçıpan asma tavan üzeri plastik boya
Vitrifiye: Hilton lavabo, gömme rezervuarlı hela taşı
BALKONLAR:
Zemin: 1. Sınıf seramik döşeme (Kütahya Seramik)
Duvar: Projeye uygun dış cephe boyası
Tavan: Projeye uygun dış cephe boyası

HAKİM KONAKLARI GENEL ÖZELLİKLERİ

• Her daireye 1 araçlık kapalı otopark yapılacaktır. Otoparkta yangın sprinkler sistemi ve havanlandırma için jetfanlar olacaktır. Misafirler için açık otopark mevcuttur.
• Daire içlerinde salon, oturma odası ve antrede dekoratif alçıpan asma tavan ve gizli ışık bantları yapılacak olup, aydınlatma için LED montajı opsiyonel olacaktır.
• Yönetmeliğe uygun şekilde yangın alarm sistemi ve yangın dolapları olacaktır.
• Mutfak balkonlarında elektrik ve televizyon tesisatı olacaktır.
• Site içerisinde tüm daire sahiplerinin kullanımına açık olacak şekilde açık spor alanları, çocuk parkları, yürüyüş parkurları, kamelyalar, şelale ve süs havuzu, kamelyalar yapılacaktır.
• Site etrafı duvar ve dekoratif çitlerle çevrilerek, girişler güvenlik kontrollü olarak tek noktadan yapılacaktır.
• Site ve blok girişlerinde görüntülü interkom sistemi oluşturulacaktır.
• Bina lobi katlarında tüm daire sahiplerine ait sosyal alanlar yapılacaktır (bay ve bayanlar için Fitness center, oyun salonu, çocuk kulübü, hobi atölyesi, okuma salonu, sinema salonu, bay ve bayanlar için mescid, yönetim ve site toplantı odaları)
• Tüm kapalı ve açık sosyal alanlar site yönetimi tarafından işletilecek ve mülkiyetleri daire sahiplerine ait olacaktır.
• Site bahçesinde tüm daire sahiplerinin kullanımına açık olacak şekilde, kapalı yüzme havuzu, bay ve bayanlar için ayrı olmak üzere hamam, sauna ve buhar odası yapılacaktır.
• Bahçe içerisinde site sakinlerinin hizmetine sunulacak süs havuzu yanında kafe olacaktır.
• Tüm daireler için internet altyapı sistemi oluşturulacaktır.
Detaylı bilgi almak için lütfen 0332 263 11 66 numaralı telefondan satış ofisini arayınız.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Magazin Haberleri
GÜNEŞLİPARK GARDENYA’DA YENİ BİR HAYAT
Gül Proje – Mutlu İnşaat ortaklığı ile İstanbul’un yeni prestijli lokasyonu Güneşli’de 25 bin m2 alana inşa edilen GüneşliPark Gardenya’da erken teslimler başlıyor. 20 bin m2 yeşil alan, şehir ve deniz manzaralı, balkonlu daireler, mağazalar, market, çocuk oyun alanları,seyir terasları, 3 bin m2 su oyunlu süs havuzları,şelaleler ve eşsiz peyzaj açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness center, sauna, kafeterya gibi sosyal alanlara sahip olan Projeden daire satın alanlar, 60 ay sıfır faiz ile ödeme avantajlarından yararlanıyor. İstanbul’un lüks konut projeleri, beş yıldızlı otelleri ve özel eğitim kurumları ile yeniden tasarlanan prestijli merkezlerinden birisi haline gelen Güneşli’de,
Müftülükten Projeye Destek
Atakum İlçe Müftülüğü, LÖSAM’ın “Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi” çalışmalarında Kütahyalı aileleri evlerinde ziyaret ederek destek verdi. Projeye rehberlik eden LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk ile ziyarette bulunan imam hatipler Kütahyalı Kaan ve Ayşe’nin tedavi süreciyle ilgili bilgi aldıktan sonra, ziyaretlerin insani yönden önemli bir açığı kapattığını vurguladılar. Pelitköy imam hatipi Adem Özçelik, “Dernek üyelerinin hastalarla evlerinde buluşma organizasyonunda önceden bulunmuştum. Türkiye’nin bir ucundan şehrimize gelerek şifa arayan çocuklarımız ve ailelerine nefes olmak için koşturanların yanında olmamız gerektiğinin farkındaydık. Sizin
Bodrum, Hollanda’da Yedi Ayrı Kanalda Tanıtılacak
Bodrum’u Hollanda televizyon kanallarında tanıtmak için çekim yapacak olan ekip, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti. Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV), Bodrum Belediyesi, Gümüşlük Belediyesi ve Aegean Dream Otel ANB Travel’ın işbirliğinde ilki geçen yıl gerçekleştirilen ve Hollandalı Lukassen prodüksiyon firması tarafından hazırlanan programla Bodrum’un Max TV’de tanıtımı yapılmıştı. Bu yıl bir kez daha Bodrum’a gelen TV ekibi yeni bir çekimi gerçekleştirmek için çalışmalara başladı. Bu defa 30 dakika olara hazırlanacak olan program Hollanda’da yedi ayrı TV kanalında yayınlanacak ve 6 milyon kişi tarafından izlenecek. Hollandalı
En Çok Yorumlanan Konular
En Popüler Konular
Nar Yapı Grup’tan ‘Nar Vip Gayrimenkul’
Tüm projelerinde güvenli ve kaliteli yaşam alanları sunan NAR YAPI farkını yaratıyor ve yaşatmaya devam ediyor.   Yatırımcıların NAR YAPI projelerinden pirim yapabileceği  kanaatine vardıkları gayrimenkulleri  NAR GRUP bünyesinde kurulmuş olan NAR VİP GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI departmanı müşterilerine  satış konusunda karlı çözümler üretmekte aynı zamanda  müşterilerine danışmanlık  hizmeti  vermektedir.   NAR YAPI  1. ve 2. el  satış  ve kiralama departmanı  NAR VİP GAYRİMENKUL hayata geçmiştir. NAR YAPI kendi projelerinden konut sahibi olan müşterilerine  konutlarını NAR VİP
Kartal Kuriş Kule’de Metrekaresi 6.600 Liradan Başlıyor
  Kılıçoğlu Delta tarafından Kartal'da hayata geçirilen Kuriş Kule Kartal Ofis projesinde metrekare fiyatları 6 bin 600 liradan başlıyor.    Anadolu Yakası'nın en gözde lokasyonlarından Kartal'da inşa edilen ve deniz manzaralı ofis seçenekleri bulunan Kuriş Kule projesinin altında Delta-Yetişkin&Kılıçoğlu ortaklığının imzası yer alıyor.   29 katlı tek bloktan meydana gelmekte olan Kuriş Kule Kartal içerisinde 200 ofis bulunuyor. Ayrıca Kuriş Kule kapsamında 30 mağaza seçeneği de yer alıyor.   137 metrelik uzunluğa sahip olacak Kuriş Kule Kartal ofis projesinde Teslimler 2015 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilecek.
KAYIT DIŞI EMLAKÇI SAYISINDA İNANILMAZ ARTIŞ
İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul’da 100 binden fazla kayıt dışı emlakçının bulunduğunu belirterek, kendilerine yetki verilmesi halinde sektörde yaşanan sıkıntılara ve kayıtdışına 1 senede çözüm bulacaklarını söyledi. Nizameddin Aşa, inşaat sektörü ve emlak komisyonculuğunun yasal bir çerçeveye sahip olmadığını dile getirerek, emlak komisyonculuğunu düzenleyen bir yasaya acil ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Sektörün büyüklüğünün son derece düzensiz bir ortam yarattığına dikkati çeken Aşa, “Bu kadar başıboş bırakılan başka bir sektör yok. Bunun ceremesini en çok biz emlak komisyoncuları çekiyoruz. Devlet